Rüyada Turşu Görmek İslami Yorum ve Açıklamaları

Rüyada turşu görmek insanın çok istediği bir işten beklediği iyi sonuçları alamayacağı, hayal kırıklığı yaşayacağını işaret eder.

Rüyada turşu görmek İslami rüya tabirlerine göre bu rüya  şöyle

Rüyada turşu görmek son zamanlarda gerçekleşeceğine çok inandığınız şeylere çok körü körüne bağlanmayın ve bu durumun gerçekleşmeme ihtimalini de ele alın. Böylece beklentiniz gerçekleşmese bile bu durum sizler şok etmeyecektir. Turşu kurmak kötü kimselerin ahlakı ile ahlaklaşmaya, malı işraf etmeye, sözünden caymaya, dinden yüz çevirmeye; Turşu yemek bol rızka, hastanın turşu yemesi iştahının açılmasına ve iyi olmasına delalet eder. Rüyada turşu kurmak, haram para kazanacağına işaret eder. Turşuyu kaba koyan kişi mutlu olamayacağı bir evlilik yapacak demektir. Rüyada turşu insanın çok istediği bir işten beklediği iyi sonuçları alamayacağı, hayal kırıklığı yaşayacağını işaret eder. Rüyada turşu kurmak, haram para kazanacağına işaret eder. Turşuyu kaba koyan kişi mutlu olamayacağı bir evlilik yapacak demektir. Gereksiz işlerle uğraşıp, boşuna vakit ve enerji kaybediyorsunuz. İnsanın istediği ama aslında hayırlı olmayan şeylerdir. Rüyada turşu insanın çok beğendiği, istediği fakat içyüzü hiçte iyi olmayan bir şeydir. Rüyasında turşu yaptığını gören, haram mal veya haram para alır. Turşuyu kaba koyan, kapta gören kendisine layık olmayan biriyle evlenir. Rüyada turşu yediğini görmek; paranızı gereksiz yere harcayarak geçim sıkıntısı çekeceğinize işarettir.

Rüyada turşu görmek kişinin kendisine faydası olmayacak

Rüyada turşu görmek hayır getirmeyecek bir iş için çok heveslenip, uzun süre onun peşinden koşmasına fakat sonunda umduğunu bulamamasına delalet eder. Rüyada turşu gören kişinin hayalleri pek yere basan türden değildir, bu kişi genelde olmayacak hayaller kuran ve onların peşinden koşan kişi olarak tabir edilir. Rüyada turşu görmek daha çok kişinin yaşadığı sorunlar, üzüntüler ve kederler olarak değerlendirilir. Rüya sahibi önce çok mutlu olacak sonra da çok üzülecek demektir. Bir kişi rüyasında turşu görürse onun çok fevri davranan bir o kadar da uçarı biri olduğu yorumu yapılır.

Rüyada turşu görmek, iyi değildir.

Rüyayı gören kişinin ağız tadını ve kurulu düzenini bozacak, tüm neşesini ve keyfini kaçıracak, kötü, tatsız ve talihsiz bazı olayların yaşanacağı anlamına gelir. Rüya sahibinin emeklerine yazık edecek, umutlarının solmasına neden olacak bir takım engellerle karşılaşacağına, mutsuz, gergin ve üzüntülü günler geçireceğine, tabiri caizse ağlayıp dövüneceğini alamet eder.

Rüyada Turşu Yemek: Rüyayı gören kişinin başarılarının azalacağına, işlerinin kötüleşeceğine, kısmetlerinin kapanacağına ve yolunda giden hayatının bozulacağına işaret eder. Tatsız haberler almaya, kötü ve olumsuz olaylar yaşamaya rivayet edilir. Rüyada turşu yemek hayırlara yorulur. Sağlık sorunu olan kişilerin deva bulmasına işaret ederken aynı zamanda kısmet olarak değerlendirilir. Meyvelerden yapılmış turşu yemekse dinden çıkmaya ya da günahkar olmaya delalettir.

Rüyada Turşu Kurmak: Rüyayı gören kişinin maddi ve manevi olarak hüsrana uğrayacağına, gücünü, kendine olan inancını ve gelecekle ilgili beklentilerini kaybedeceğine alamet eder. Rüya sahibi borç, üzüntü ve keder içinde kalacak aynı zamanda sağlığını da kaybedecek demektir. Rüyada turşu kurduğunu gören kişi bir işte sürekli fikir değiştirip kararsızlığa düşecek demektir. Bu rüya aynı zamanda kişinin başkalarının yaşadığı ibretlik olaylardan kendine pay çıkararak, o şeylerden uzak durması anlamına da gelmektedir.

Rüyada Turşu Biber Görmek: Rüyada turşu biber gören kişinin iş yerinde yaşayacağı sorunlar nedeniyle, işinden olacağına, gelirini ve rızkını kaybedeceğine, bu nedenle geçim sıkıntısına düşeceğine, alım gücünü yitireceğine, ihtiyaçlarını karşılayamayacağına ve deyim yerindeyse ele güne muhtaç durumlara düşeceğine delalet eder.

Rüyada Turşu Biberi Yemek: Rüyayı gören kişinin özel hayatında meydana gelecek bazı sıkıntılara ve problemlere işaret eder. Rüya sahibinin yolunda giden aşk hayatının sarsılacağına, aralarındaki iyi geçimin ve koyu muhabbettin bozulacağına, neredeyse ayrılığın eşiğine geleceklerine yorulur.

Rüyada Lahana Turşusu Görmek: Bu rüya çok hayırlıdır. Rüyayı gören kişinin şansının ve bahtının açılacağına, yüzünün güleceğine, sorunlarının çözüleceğine, hayallerinin gerçekleşeceğine ve ettiği duaların da kabul olacağına işaret eder.

Rüyada Lahana Turşusu Yemek: Rüyada lahana turşusu yemek rüyayı gören kişinin çarelere kavuşacağına, dertlerine derman bulacağına, hastalıklarının ilacını alacağına bu sayede hem ruhen hem de bedenen iyileşeceğine tabir edilir.

Rüyada Turşu Bidonu Görmek: Rüyada turşu bidonu görmek iyi değildir. Kişinin kendisine hayrı dokunmayacak biriyle izdivaç yaparak çok mutsuz ve pişman olması şeklinde tabir edilir.

Rüyada Turşu Dökmek: Rüyada turşu dökmek, kişinin malı için vereceği zekât ya da sadaka olarak ifade edilir.

Rüyada Turşu İstemek: Rüyada turşu istemek kişinin inandığı şeylere sıkı sıkıya bağlı olmasına ve yapmak istediklerinden kendine fayda gelmeyeceğini bilse bile inatla vazgeçmeyeceğine delalet eder.

Rüyada turşu suyu görmek ya da içmek iyi şeylere delalet etmez. Rüya sahibinin yaşayacağı hayal kırıklıkları ve olumsuz olaylar olarak tabir edilir.

Rüyada Turşu Almak: Yanlış fikirlere kapılmak yüzünden eldeki parayı olmayacak işlerde harcayan rüya sahibinin ailesi ile arasının bozulacağına ve bencillikle suçlanacağına tabir edilir. Marketten turşu almak hazır para yemeye ve birikimi tüketmeye, pazardan turşu almak ise ticarete atılarak hayal kırıklığı yaşamaya, umduğunu bulamamaya alamet eder.

Rüyada Turşu Satmak: Rüya sahibinin sürekli boş konuşmalar yaptığını, insanları sıktığını ve hayalle gerçeği birbirine katarak pek çok yalan söylediğini işaret eder. Kendine toplumda yer edinmek isteyen kişinin bu tür hatalar yüzünden istediği neticeyi alamayacağı gibi, kendisini kötü ve komik bir duruma düşüreceğini, olmadık işlere kalkışacağını, başarısızlıklarına rağmen inatla yanlış yapmaya devam edeceğini, kimseyi dinlemediği için hayatını bomboş geçireceğini tabir eder. Turşu satan kimse bekarsa kendisini seven birini üzeceğini ve o kimseyi kaybettikten sonra aklının başına geleceğini, başkalarının hayalleriyle oynamak yüzünden günaha gireceğini delalet eder.

Rüyada Turşu Dükkanı Görmek: Çalıştığı işten memnun olmayan ve sürekli kendisine ait bir iş yeri hayali kuran kişilerin araştırma yapacaklarına, uygun şartları bulduklarında isteklerini hayata geçireceklerine ancak hala beklemede olduklarına alamettir. Aynı zamanda ailede iş bölümü yapılacağını, sorumlulukların paylaştırılmasıyla beraber kişinin üstündeki yükten az da olsa kurtulup derin bir nefes alacağına da yorumlanır.

Rüyada Kelek Turşusu Görmek: İpe sapa gelmez kişilerle arkadaşlık kurmak ve bu kimselerin verdiği boş vaatlere inanarak yaşamak, herkesin lafına önem vermek yüzünden hayat düzenini alt üst etmek manasındadır. Kişinin iyi niyetini kullanan, çıkarları uğruna rüya sahibini zor durumlara sokan birinin varlığını da ifade eder. Boş işler yüzünden kaybedilen vaktin, emeğin ve paranın tabiridir.

Rüyada Sirkeli Turşu Yemek: Tatsız ve kişinin huzurunu kaçıran haberlerin gelmesine, aile içinde yapılacak bir toplantıda her kafadan bir ses çıkması yüzünden tartışmalar başlayacağına, söz dinlemeyen, burnunun dikine giden çocuklara ve rüya sahibinin emeklerinin boşa gideceğine yorumlanır. Sirkeli turşu yemek kem gözlere gelmek, nazar sonucu hastalanıp yatağa düşmek olarak da tabir edilir.

Rüyada Acı Biber Turşusu Yemek: Rüya sahibinin yediğinin içtiğinin ayrı gitmediği, hayatındaki çok önemli sırları paylaştığı bir dostunun kendisine yüz çevireceğini ve zehir zemberek sözler etmesi yüzünden kişinin kalbini derinden kıracağını ifade eder. Haksızlığa uğramak ve bel bağlanan, güvenilen insanlardan zarar görmek demektir. Evli kişiler için eşler arasında geçen şiddet dolu konuşmalar ve eylemlerin artacağına, ayrılık rüzgarlarının esmeye başlayacağına yorulur.

Rüyada Salatalık Turşusu Görmek: Bekar kişilerin uzun yıllar birinin peşinden koşarak harcayacakları zamana sonradan büyük pişmanlık duyacaklarına, kendilerine değer vermeyen insanları el üstünde tutmanın sonucunda hayal kırıklığı yaşayacaklarını bildirir. Salatalık turşusu akraba çevresinde kişiye düşen mirasa göz koyan ve sürekli rüya sahibinin arkasından konuşan birine de alamettir.

Rüyada Domates Turşusu Görmek: Gereksiz samimiyet kurulacak ortamlarda bulunan rüya sahibinin ailesine ait tüm sırları ve önemli bilgileri başkalarına verdiği için zor durumda kalacağına ve işgüzarlık etmesi yüzünden uyarı alacağına alamettir. İşte kendisini ilgilendirmeyen meselelere burnunu sokan kişinin yöneticileriyle arasının bozulacağına ve eski itibarını kaybedeceğine tabir edilir.

ruyada tursu gormek ne anlama gelir

Rüyada Canı Turşu Çekmek

İkili ilişkilerde aşırı ayrıntıcı davranan rüya sahibinin yok yere tartışma çıkaracağını, yaptığından pişman olsa da kısa süre sonra yeniden tekrarlayacağı için sevdiği insanı kaybetme tehlikesi yaşayacağını işaret eder.

Rüyada Turşucuya Gitmek: Tek başına turşucuya girmek çekilen sıkıntıları içine atmak ve kimseyle paylaşmamak demektir. Aşırı ketum davranan rüya sahibinin çözüm bulmak yerine sorunlarını görmezden geldiğine, arkadaşı veya yakınlarıyla turşucuya gitmekse yakın çevreyi sarsacak, herkesi üzecek haberler almaya delalettir.

Rüyada Birine Turşu Vermek: Bilmeden yahut istemeyerek birine zarar vermek, sevilen bir insanın işini bozmak ve üzülmek anlamındadır. Kötü niyetli olmayan rüya sahibinin bir arkadaşına yardımcı olmak istediği bir konuda durumun daha da kötüye gitmesine yol açacağını ve başkalarının işlerine karıştığı için kendisini suçlayacağını delalet eder.

Rüyada Turşu Çalmak: İnancını boş veren ve Allah’a olan bağlılığı zayıflayan kimselerin ifadesi olan rüya, her şeye ve herkese karşı muhalif bir tavır içine gireceğine, başkalarının başarılarını küçümseyen şekilde davranacağına yorumlanır. Kişinin etrafı tarafından ayıplanacak durumlara düşeceğini, başına gelen kötü olaylardan ders almadığı gibi, sürekli başkalarını sorumlu tutup suçlayacağına da alamettir.

Rüyada Sarımsak Turşusu Görmek: Sarımsak turşusu gören kişiler alerjik reaksiyonlara, cilt hastalıklarına veya diş problemlerine karşı hassas bir döneme girerler. Sağlık meseleleri ile uğraşılacak bir dönemi işaret eden rüya eğlenceli günlerin geride kalacağını, durgunluk ve rutin bir yaşam sürdürüleceğini bildirir.

Rüyada Turşu Yapan Kişiler Görmek: Yeni deneyimler içine girileceğini haber veren rüya, hata yaparak öğrenilecek doğruların kişiyi ömür boyu rahat ettireceğine, tecrübe edinirken can sıkıntısı yaşansa da elde edilen bilgilerin çok değerli olacağına yorumlanır.

Rüyada Çöpe Turşu Dökmek: İçindeki sıkıntıları dışarı atmak, öfkeden, kinden ve kişinin sosyal hayatını olumsuz etkileyen duygulardan kurtulmak demektir. Çöpe turşu atan kişinin hanesindeki sorunlar sona erer ve hayatındaki pürüzleri kısa zamanda en kolay şekilde halleder. Kötü insanlardan uzak yaşayan rüya sahibinin kendisine olumsuzluk veren her türlü durumu yok etmek için vereceği mücadelede başarılı olacağına da yorumlanır.

Rüyada İkram Edilen Turşuyu Yemek: Bir tanıdık vasıtasıyla yaşanacak sıkıntıya yorumlanır. Birine kefil olmak ya da aracılık etmek nedeniyle kalınacak zor duruma yorumlanan rüya, huzur içindeyken bir anda sıkıntıya düşmenin kişiyi allak bullak edeceğine ve hayatını yeniden inşa etmek zorunda kalacağına tabir edilir.

Rüyada Fasulye Turşusu Görmek: Taze fasulye turşusu görmek berekete yorumlanırken, fasulye turşusu yemek ise çalışılan işten memnun olmamaya ve yeni bir iş aramaya delalettir.

Rüyada Karışık Turşu Görmek: İş ortamında yaşanacak bir karmaşanın, başarısızlığa uğrayan bir projenin tüm sorumluluğunu kişiye atacak olunduğuna ve iş değiştirmek isteğinin gündeme geleceğine tabir edilir. Huzur kaçıran gelişmeler yaşayan rüya sahibinin emeklerinin karşılığını alamadığı için yaşayacağı üzüntüde kendisini ailesinin teselli edeceğine işaret eder.

Rüyada Acur Turşusu Görmek: İş değiştirmek isteyenlerin ya da galeyana gelip kendisine ait iş yeri açmak isteyenlerin heveslerinin kursaklarında kalacağını ve girişimlerinin istedikleri şekilde sonuç vermeyeceğini, bazı konularda acele etmek yerine durumları iyi etüt etmenin daha sağlıklı olacağını alamet eder.

Rüyada Pancar Turşusu Görmek: Sağlık meselelerinin kişiyi yoracağı bir dönemi, ufak tefek de olsa kişiyi meşgul edecek hastalıklar yüzünden işte verimin düşeceğini ifade eder.

Rüyada Turşudan Midesi Bulanmak: Asabiyete ve yaşanan olumsuzluklar karşısında fevri davranmaya, sabrın tükenmesine işarettir. Rüya sahibinin bugüne kadar içine attığı dertlerini gün yüzüne çıkaracağına ve insanlarla arasına mesafe koyacağına yorumlanır.

Rüyada Patlıcan Turşusu Görmek: Gelen acı bir haberin üzüntüsünü yaşayan rüya sahibinin evinde de kederli günler yaşanacağını, sevilen birinin hayatını kaybettiğini öğrenip gözyaşı dökmeyi ifade eder.

Rüyada Turşu Kavurması Görmek: Turşu kavurması çok fazla çabalanan, sürekli çalışılan bir projede çıkacak aksiliklerin, yapılan işte istenen sonucu çok geç alacak olmanın ve pes etmenin tabiridir. Turşu kavurması yemek ise üzüntü veren olayları kabul ederek hayata yeniden başlamanın, ani, önemli kararlar almanın ifadesidir.

Rüyada Turşu Görmenin Psikolojik Yorumu: Kalabalık, eğlenceli ve samimiyet dolu günlerin özlemini çekmenin, özellikle geçmişte kalabalık ailelerde büyüyen kimselerin yalnızlıktan hoşlanmadıklarının, ailelerini ve geride bıraktıkları güzel günleri özlediklerinin ifadesidir.

Rüyada turşu görmek, aslında çok olumsuz ya da çok olumlu anlamlar veren bir rüya değildir. Fakat yine de rüyada turşu görmek rüyası iyi anlamlar ifade etmez. Çok karşılaşılmayan bir rüyadır. Bu nedenle rüyasında özellikle turşu gören insanlar çok farklı şekillerde tabirler okurlar ve okudukları tabirleri değerlendirerek rüyalarından bir anlam çıkarmaya çalışırlar. Aslında bu oldukça doğru bir harekettir. Öyle ki gördüğü rüyadan etkilendiği için rüyasının anlamını bilmediği için günlerce sıkılan insanlar vardır. Bu insanlar aslında rüyalarının anlamlarına bakarak rüyalarını anlamlandırdıklarında çok da çok daha rahatlayacaklardır. Bu nedenle rüyada turşu görmek rüyasını da kesinlikle anlamını öğrenmeden kötüye yorumlama malısınız. Rüya tabirleri eski zamanlardan bu günlere kadar gelmiş olan ve bu süreçte birçok değişikliklere uğramış yazılardır. Ayrıca bu tabirler direk olarak sadece birer yorum olduğu için kesin gerçekleşecektir diye bir şey söylenemez. Bu durumun yanı sıra her görülen rüyanın bir anlamı olacak diye bir şey yoktur. Çünkü rüyada turşu görmek rüyası da dahil, bu rüyalar birçok zaman kişinin gündelik olarak yaşadıkları olaylardan ibaret olabilir. Öyle ki gördüğünüz rüya yaşadığınız bir olaydan etkilendiğinizi gösterebilir. Şimdi rüya tabilerine göre rüyada turşu görmek rüyasına bir göz atalım.

Eğer sizlerde rüyanızda turşuyu yemek yerine sadece gördüyseniz kurduğunuz hayallere çok dikkat etmelisiniz. Çünkü kişiler ne kadar hayal kurarsa kursunlar, bu rüyanın en büyük anlamı kişilerin kurduğu hayallerin çok sağlam olmadığıdır. Bu durumda hayalleriniz gözden geçirerek onları sonucu aynı olacak şekilde daha farklı olarak şekillendirebilirsiniz. Rüyada turşu görmek rüyasını gören insanların aslında yaşadıkları olaylara çok genel olarak bakılmalıdır. Çünkü bu rüyayı gören kişi ilk zamanlar mutluyken, zaman geçtikçe bu mutluluğu azalacak ve eski halinin tam tersine biraz daha mutsuz olacaktır. Eğer sizlerde rüyanızda turşu gördüyseniz aldığınız kararlara ya da çevrenizdeki insanlar çok fevri davranmamaya özen gösterin. Kurduğunuz hayallerin yere basan bir hayal olmasına özen gösterin. Birçok gerçekleşmeyecek hayalden uzak durun. Böylece rüyanın anlamı olan durumların meydana gelmesi ile bile çok fazla etkilenmezsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir